Solidne i trwałe regały metalowe. Gdzie się sprawdzą?

Drewno jest materiałem dla artystów, ale to metal jest królem jeśli chodzi o wytrzymałość, niepodatność na zmiany warunków i wieloletnią eksploatację. Regały magazynowe wykonane z tego tworzywa są najbardziej trwałym i opłacalnym wyborem dla przedsiębiorców. Wysoka odporność na czynniki mechaniczne – ostre krawędzie narzędzi, ciężkie skrzynie, niska temperatura sprawiają, że często wystarczą na długi czas. Do dziś pamiętam metalowy regał, który stał w garażu mojego dziadka. Zapamiętałem go dlatego, że choć inne meble były zmieniane (zużywały się, kruszyły się blaty, wyrabiały zawiasy i zamki) to ten jeden element nie zmieniał się przez lata.

Ich szeroki wybór jeśli chodzi o wysokość, szerokość oraz możliwość montażu i późniejszego rozłożenia w celu przeniesienia w inne miejsce (gdy np. mamy nowy magazyn i potrzebujemy podzielić regały wykonane z metalu między nimi) sprawiają, że łatwo jest coś wybrać. O wartościach estetycznych można wspomnieć, ale rzadko mają one kluczowe znaczenie. Regał metalowe to przede wszystkim łatwość w organizacji miejsca pracy, co ma bezpośrednie przełożenie na jej efektywność. Nie trzeba się martwić czy starczy nam miejsca i czy wszystko będzie pod ręką jeśli odpowiednio dobierzemy i rozmieścimy półki i regały.

Metal z uwagi na swoje właściwości nie jest palny i nie reaguje na czynniki chemiczne. W niektórych branżach może mieć to niebagatelne znaczenie dla zachowania zasad BHP oraz spełnienia określonych wymogów. Szeroki dostęp do odpowiednich, specjalistycznych farb pozwala w razie potrzeby odnowić lub zupełnie zmienić charakter regału metalowego.

Równocześnie zainteresowaniem mogą się cieszyć konstrukcje modułowe, pozwalające tworzyć z regałów magazynowych większą przestrzeń o solidniejszej podstawie (połączone i przykręcone do ściany).

Podsumowując – magazyn, garaż, firma logistyczna czy transportowa, wszędzie tam, gdzie potrzebna jest dodatkowa przestrzeń regały metalowe sprawdzą się znakomicie. Jeśli chcemy aby regał metalowy miał długą żywotność to polski producent regałów będzie najlepszym wyborem

Dodaj komentarz