Dlaczego regał metalowy?

Mamy dostępną dość szeroką gamę regałów do wyboru. Sklepy meblowe oferują nam wiele rodzajów regałów, lecz w tym artykule opiszemy głównie te, które są wykonane z metalu.
Regały metalowe są przedmiotami stabilnymi, pełniącymi funkcję półek, na które możemy poustawiać różne rzeczy, jednak zgodnie z nośnością owej półki.

Wiadomo, wszystko ma swoją wytrzymałość. Często regały wykonane z metalu są wybierane do pomieszczeń gospodarczych, biurowych, rzadziej natomiast do mieszkania. W mieszkaniu przeważnie królują regały drewniane.
Regały metalowe służą głównie do tego, aby zagospodarować przestrzeń. Ciężkie szafy warto zastąpić zatem metalowym regałem, który jest o wiele lżejszy, bardziej praktyczny, o stabilnej konstrukcji. Bardzo często z takimi regałami mamy do czynienia w magazynach produkcyjnych, magazynach wysokiego składowania, gdzie spiętrzanie produktów oszczędza nam przestrzeń. W zależności od składowanych materiałów musimy odpowiednio dobrać nośność półki regału, czyli ciężar jaki owa półka ma udźwignąć. Jest to bardzo ważne, gdyż chodzi tu o nasze bezpieczeństwo i standardy BHP. Regały magazynowe muszą zatem spełniać swe zadanie.
Mamy szeroki wybór regałów wykonanych z metalów. Obecna oferta proponuje nam regały wykonane z profili metalowych, które mogą być ocynkowane lub malowane proszkowo. W ofertach znajdują się także regały, które według naszych potrzeb, możemy łączyć szeregowo. Produkty tego typy mogą mieć nośność od 40kg nawet do 540kg, w zależności od składowanych materiałów.
Regały metalowe to bardzo praktyczny przedmiot, ponieważ pozwala nam niemal wszystko trzymać w jednym miejscu. W biurach na takich regałach trzyma się głównie segregatory z dokumentami, więc ciężar półki jest stosunkowo niski. Natomiast regały magazynowe stworzone są do tego, aby ograniczyć przestrzeń i móc praktycznie przechowywać wytworzone produkty bez obaw, że regał nie wytrzyma udźwigu.

Dodaj komentarz